استفاده از گوشی بعد از عمل لیزیک

همان طور که می دانید امروزه عمل لیزیک طرفداران بسیاری پیدا کرده است و افرادی که از ضعف چشم هایشان رنج می برند برای انجام عمل لیزیک پیش قدم می شوند. این عمل جراحی برای از بین بردن ضعف دوربینی چشم، نزدیک بینی چشم و آستیگماتیسم چشم می باشد. برای انجام عمل لیزیک باید بدانید که عمل لیزیک شرایطی دارد که باید شرایط آن را در نظر بگیرید و مراقبت هایی قبل و بعد از عمل لیزیک انجام دهید. یکی از این مراقبت ها مقدار استفاده از گوشی بعد از عمل لیزیک می باشد.

بهتر است بدانید یکی از عوامل ضعیف شدن چشم ها مشاهده صفحه گوشی، رایانه و تلویزیون است. اگر مقدار استفاده از این عوامل کم نباشد و فاصله تلویزیون، گوشی و رایانه از چشم ها فاصله مناسبی نباشد منجر به ضعیف شدن چشم ها می شود. برای درمان ضعف چشم ها می توانید عمل لیزیک چشم را انجام دهید اما لازم به ذکر است پس از انجام عمل نیز باید مراقبت هایی انجام دهید تا از ضعیف شدن مجدد چشم ها جلوگیری شود. یکی از این مراقبت ها استفاده از گوشی بعد از عمل لیزیک به مقدار کم می باشد. سعی کنید بعد از عمل لیزیک بیش از اندازه از گوشی استفاده نکنید. زیرا بر روی چشم ها فشار می آید.

مقدار استفاده از گوشی بعد از عمل لیزیک چقدر است؟

استفاده از گوشی بعد از عمل لیزیک یا لازک باید طبق تجویز و دستورات پزشک انجام شود. اما به صورت طبیعی بعد از ۴۸ ساعت پس از عمل جراحی به هیچ وجه نمی توانید از گوشی یا تلفن همراه استفاده نمایید. بعد از انجام عمل لیزیک به دلیل داشتن دید تار و درد چشم ها نمی توانید به صفحه گوشی نگاه کنید و باید به چشم های خود استراحت دهید.

بعد از عمل لیزیک چشم باید تمامی موارد و مراقبت هایی که چشم پزشک دستور داده است برای بهبودی کامل انجام شود. یکی از این موارد استفاده کمتر از تلفن همراه است. حتی پس از بهبودی کامل چشم ها نیز نمی توانید زیاد از گوشی استفاده کنید و باید به چشم هایتان استراحت بدهید. در غیر این صورت ممکن است ضعف چشم هایتان مجدد برگردد.

استفاده زیاد از تلفن همراه باعث ایجاد ضعف و درد در چشم ها می شود و به مرور منجر به ضعیف شدن چشم ها حتی بعد از عمل لیزیک یا لازک چشم می شود. بنابراین مقدار استفاده از گوشی بعد از عمل لیزیک چشم باید کمتر شود.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط