نحوه خوابیدن بعد از عمل لیزیک چشم

نحوه خوابیدن بعد از عمل لیزیک چشم

عمل لیزیک و لازک چشم برای رفع عیوب انکساری چشم انجام می گیرد. و افراد برای بهبود ضعف های چشم مانند دور بینی، نزدیک بینی و آستیگماتیسم این عمل را انجام می دهند. اما برای بهبود کامل چشم ها باید استراحت کافی و مراقبت های ویژه بعد از عمل لیزیک چشم انجام بگیرد یکی از این مراقبت ها نحوه خوابیدن بعد از عمل لیزیک چشم می باشد. نحوه درست خوابیدن بعد از عمل لیزیک چشم چگونه است؟

نحوه صحیح خوابیدن بعد از عمل لیزیک چشم چگونه است؟

یکی از مهم ترین اقدامات مهم برای بهبود بعد از عمل لیزیک چشم نحوه خوابیدن افراد است. زیرا نباید بر روی شبکیه و قرنیه چشم ها فشار بیاید و فشار وارد شود بنابراین در ادامه به نحوه خوابیدن بعد از عمل لیزیک چشم می پردازیم.

  • به روی صورت بخوابید : یکی از بهترین روش های خوابیدن بعد از عمل لیزیک چشم، خوابیدن به روی صورت است زیرا منجر به فشار آمدن بر روی شبکیه چشم نمی شود.
  • به یک طرف دراز نکشید : نحوه خوابیدن بعد از عمل لیزیک چشم باید به گونه ای باشد که به یک طرف دراز نکشید و کاملا بر روی صورت بخوابید. دراز کشیدن به یک طرف باعث می شود فقط بر روی یک قسمت از صورت فشار بیاید و این منجر به آسیب به چشم ها می شود.
  • به صورت ایستاده یا نشسته سر خود را به پایین بگیرید : اگر نمی توانید بر روی شکم بخوابید بهتر است سر خود را به صورت نشسته و یا ایستاده به سمت پایین بگذارید این گونه باعث بهبود زود تر چشم های خود می شوید. البته لازم به ذکر است با پزشک خود نیز در این باره مشورت نمایید.
  • از فشار آوردن بر روی یک قسمت از چشم ها خودداری کنید : بهترین نوع نحوه خوابیدن بعد از عمل لیزیک چشم، خوابیدن بر روی صورت و فشار نیاوردن به قسمت های دیگر صورت است. زیرا این گونه شبکیه چشم دچار آسیب می شود.

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط